Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Więcej szczegółów tutaj

Sadzenie lasu na Magurce

W dniu 26 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy VII naszej szkoły oraz uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej w Czernichowie wraz z opiekunami brali udział w akcji sadzenia lasu w Leśnictwie Straconka w ramach kampanii „Las dla nas. My dla lasu”. (zadania innowacji ekologicznej „Beskidzkimi ścieżkami…”). Akcją sadzenia drzew kierował leśniczy Kazimierz Gajda i nadleśniczy Bartłomiej Mynarski, którzy wskazali nam teren do zalesienia, zapewnili  sadzonki drzew oraz wyjaśnili i pokazali sposób ich sadzenia. Techniką w „jamkę” zasadziliśmy 1000 sztuk sadzonek jodły przygotowanych przez Nadleśnictwo Bielsko. Podczas zajęć w lesie  uczniowie dowiedzieli się wiele na temat ochrony drzewostanu, zasad zachowania się w lesie, a także gospodarki leśnej prowadzonej przez leśniczych. Uczniowie naszej szkoły prezentując plakat omówili co my możemy zrobić dla lasu, natomiast uczniowie szkoły w Straconce przedstawili korzyści jakie czerpiemy z lasu. Po zakończeniu pracy w lesie uczestnicy wyprawy udali się do schroniska na Magurce gdzie odbył się quiz o lesie oraz posililiśmy się kiełbaską z grilla. Do quizu doskonale przygotowała uczniów Pani Irena Polok, leśnik edukator z Nadleśnictwa Bielsko-Biała. Wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez Nadleśnictwo Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach. 

 Magurka będzie z pewnością częstym miejscem naszych wypraw, żeby sprawdzać jak szybko rosną nasze drzewa. Dla naszej szkoły była to już 18 akcja sadzenia dr.zew w Beskidach

Celem wycieczki było podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, integracja oraz kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą.

Tekst i zdjęcia: mgr Bronisława Seremak-Kos

sadzenie2018 sadzenie2018 sadzenie2018
sadzenie2018 sadzenie2018 sadzenie2018
sadzenie2018 sadzenie2018 sadzenie2018
sadzenie2018 sadzenie2018