Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Więcej szczegółów tutaj

Wycieczka szkolna "Małą Pętlą Beskidzką"

  W dniu 20 czerwca 2018 r.odbyła się autokarowa wycieczka uczniów naszej szkoły „Małą Pętlą Beskidzką”. Pięć autokarów ruszyło najpierw do Żywca, gdzie zobaczyliśmy zabytkowy rynek z konkatedrą Narodzenia NMP, efektowny Stary Zamek z krużgankami przypominającymi te na Wawelu, Nowy Zamek(pałac Habsburgów) oraz otaczający budowle park ze starym drzewostanem i Mini Zoo. Następnie przejechaliśmy widokową, górską trasą przez Przełęcz Salmopolską do Wisły Malinki, by obejrzeć nowoczesną skocznię im. Adama Małysza. Stamtąd udaliśmy się do Centrum Wisły. Zwiedzanie centrum Perły Beskidów obejmowało spacer deptakiem od dawnego hotelu Piast, kościół Ewangelicko-Augsburski, Park Zdrojowy, Dom Zdrojowy z figurą A. Małysza z  białej czekolady oraz amfiteatr im. S. Hadyny. W Wiśle zjedliśmy również pyszne lody i zakupiliśmy pamiątki. Z miasta Adama Małysza przejechaliśmy malowniczą trasą przez Przełęcz Kubalonka do Doliny Białej Wisełki na wspólny grillowy poczęstunek.Wszystkim uczestnikom wycieczki smakowały upieczone na grillu kiełbaski zjedzone w stylowej chacie góralskiej.
 
Dziękujemy księżom z Parafii Matki Bożej Pocieszenia w Stracone za sponsorowanie  kiełbasek z grilla dla każdego ucznia.
 
Koszty wycieczki oprócz grilla zostały pokryte z dochodu z pikniku szkolno-parafialnego, który odbył się 3 czerwca 2017 r.
 
Zdjęcia: mgr Bartłomiej Sznepka

wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna
wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna wycieczka_szkolna