Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Więcej szczegółów tutaj

Palmy wielkanocne - coroczna tradycja

Na zajęciach plastycznych i godzinach wychowawczych włączyliśmy się do świetnej zabawy, która pielęgnuje bogate tradycje ludowe, a zarazem integruje zespół klasowy. Było to jak co roku przygotowywanie palmy wielkanocnej. Przypominaliśmy sobie symbolikę poświęconej palmy, która miała ochraniać przed złymi mocami, chorobami, nieurodzajem czy gromami w czasie burzy. Każda klasa ozdabiając zielonymi gałązkami i własnoręcznie wykonanymi kwiatami z krepiny  przygotowała dzieło symbolizujące zmartwychwstanie, budzącą się wiosenną przyrodę. Palmy zostały przeniesione do naszego kościoła parafialnego jako dekoracja Niedzieli Palmowej.

Tekst i zdjęcia: mgr Barbara Wszołek

 

palmy palmy palmy
palmy palmy palmy
palmy palmy palmy
palmy