Wystawa-"Z Lubertowiczem poznajemy góry"

„Z Lubertowiczem poznajemy góry” – tak brzmiał tytuł wystawy, którą z końcem września 2013 r. zorganizowano w nowo otwartej czytelni biblioteki szkolnej z okazji 130. rocznicy urodzin patrona naszej szkoły Zygmunta Lubertowicza. Wystawa ta powstała dzięki współpracy z Centrum Wiedzy o Regionie – działem Książnicy Beskidzkiej, w którym przygotowano  plansze przybliżające osobę Zygmunta Lubertowicza oraz jego związki z Bielskiem, Beskidami, ich folklorem i kulturą. Pokazano książki, ryciny, zdjęcia i eksponaty  związane z górami oraz turystyką górską, której wielkim propagatorem był nasz patron.

Tekst i foto: mgr Elżbieta Markiewicz

wystawa_lubertowicz wystawa_lubertowicz wystawa_lubertowicz