Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

12 czerwca 2013r., po trzyletniej przerwie, ponownie gościliśmy w naszej szkole autorkę książek dla dzieci Panią Renatę Piątkowską. Było to niezwykle interesujące wydarzenie stanowiące jednocześnie wspaniałe podsumowanie Tygodnia Czytania Dzieciom, a właściwie całego roku czytania w ramach realizowanego programu „Czytające Szkoły”.

Dzieci z klas „0” i kształcenia zintegrowanego przygotowywały się do spotkania poznając wesołe, dowcipne i zajmujące opowiadania autorki czytane w klasach i czytelni przez wychowawców oraz bibliotekarza. Jednocześnie powstawały piękne ilustracje do czytanych tekstów, które podczas spotkania autorskiego tworzyły barwną dekorację. Panią Renatę Piątkowską oraz towarzyszącą jej lektorkę panią Elżbietę Malwinę Kożurno dzieci powitały wierszami i piosenką. Pani Renata Piątkowska zajmująco opowiadała o tym, jak powstaje książka, skąd czerpie pomysły, zachęcając dzieci do sięgnięcia po najnowsze opowiadania, a pani Malwina Kożurno bawiła publiczność doskonałą interpretacją wybranych tekstów.

Na zakończenie dodatkową atrakcją była możliwość zakupu książek oraz zdobycia autografu autorki.

Tekst i foto: mgr Elżbieta Markiewicz