Konkurs wiedzy o USA "The United States Expert"

b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_konkurs_stany_theusexpert-logo01.jpgZachęcamy uczniów klas 4-8 interesujących się kulturą, historią oraz geografią Stanów Zjednoczonych do wzięcia udziału w międzyszkolnym anglojęzycznym konkursie wiedzy o USA "The United States Expert" (zapisy u nauczycieli języka angielskiego do 20 grudnia 2018 r.). Organizatorem konkursu jest nasza szkoła, a regulamin konkursu zamieszczamy poniżej.

REGULAMIN MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKOWEGO
The United States Expert
1. Międzyszkolny konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych „The United States Expert” jest przeznaczony dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Złoty Potok 7, 43-300 Bielsko-Biała.
2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dla klas IV-VI oraz dla klas VII-VIII.
3. Na przeprowadzenie konkursu – od rozdania uczniom testów i wyjaśnienia zasad aż do zebrania kart odpowiedzi – należy poświęcić jedną godzinę lekcyjną (45 min.).
4. Każda zgłoszona szkoła otrzyma mailowo materiały konkursowe (testy dla każdej grupy wiekowej oraz karty odpowiedzi) do dnia 7 stycznia 2019 r. Nauczyciele-koordynatorzy konkursu wyznaczeni przez Dyrekcję każdej ze zgłoszonych szkół będą musieli zadbać o wydrukowanie testów i kart oraz skopiowanie ich dla biorących udział w konkursie uczniów w odpowiedniej liczbie.
5. Terminarz konkursu:
- do 20 grudnia 2018 r. – przyjmowanie zgłoszeń od szkół
- 7 stycznia 2019 r. – rozesłanie do szkół testów i kart odpowiedzi w formie elektronicznej
- 8-9 stycznia 2019 r. – przeprowadzenie konkursu w zgłoszonych szkołach (wybór dnia i godziny dowolny)
- do 28 lutego 2018 r. - przesłanie do szkół wyników, dyplomów i nagród.
6. Uczniom biorącym udział w konkursie zabrania się komunikowania między sobą w trakcie rozwiązywania testu. Nauczyciel nadzorujący konkurs nie może podpowiadać uczestnikom konkursu, ani naprowadzać ich na właściwe odpowiedzi – jego rola podczas trwania konkursu sprowadza się do wyjaśnienia zasad zanim uczniowie zaczną pisać, pilnowania porządku w trakcie pisania przez uczniów testu, a po jego zakończeniu – zebrania testów. Po przeprowadzeniu konkursu nauczyciel sprawdza testy według przesłanego w zestawie klucza odpowiedzi i zapisuje wyniki na osobnej kartce dla każdej grupy wiekowej (w kolejności od najlepszego wyniku do najgorszego).
7. Po zakończeniu konkursu wyniki oraz wypełnione testy (które mogą być sprawdzane raz jeszcze przez nauczycieli ze szkoły organizującej konkurs gdyby wyniknęły jakieś wątpliwości) należy przesłać w ciągu 10 dni od daty przeprowadzenia konkursu na adres Szkoły Podstawowej nr 26 (ul. Złoty Potok 7, 43-300 Bielsko-Biała) z dopiskiem „Konkurs The United States Expert”.
8. Udział w konkursie jest bezpłatny.
9. Materiały źródłowe, które będą podstawą testów konkursowych pochodzą z książek „Let’s Read. Czytam sobie po angielsku – poziom 3” (wydawnictwo Damidos 2015) oraz „United States at a Glance” (wydawnictwo PWN 2017) autorstwa jednego z organizatorów konkursu, nauczyciela j. ang. w Szkole Podstawowej nr 26, Bartłomieja Paszylka (współautorem i pomysłodawcą „United States at a Glance” jest Roman Ociepa). Zakup książek nie jest konieczny, aby wziąć udział w konkursie, a szczegółowe informacje o tematyce tekstów obowiązujących podczas tegorocznej edycji konkursu, zostaną przesłane mailowo do koordynatorów każdej ze szkół natychmiast po zgłoszeniu chęci uczestnictwa w konkursie.
10. W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt mailowy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
11. Opiekunami konkursu są nauczyciele angliści zatrudnieni w placówce organizującej konkurs, czyli Szkole Podstawowej nr 26 w Bielsku Białej: Katarzyna Puchalska (klasy IV-VI) i Bartłomiej Paszylk (klasy VII-VIII).