Sukces naszych uczniów w konkursie fotograficznym

BESKIDY W KADRZE ZATRZYMANE

Beskidy2013/ Beskidy2013/ Beskidy2013/

"20 września w ramach Światowego Dnia Turystyki w Książnicy Beskidzkiej podsumowano 12. edycję konkursu fotograficznego Beskidy w kadrze zatrzymane organizowanego przez Wydział Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego oraz Bielsko-Bialski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. Górskie klimaty to hasło przewodnie tegorocznej edycji konkursu, na który 80 autorów przysłało 220 prac.
- Cieszy nas to, że w tym roku po raz pierwszy więcej uczestników odnotowaliśmy w młodszej grupie wiekowej i to, że po raz pierwszy uczestnicy konkursu, którzy do tej pory startowali w młodszej kategorii, teraz przysłali prace do kategorii starszej. To znaczy, że wytworzyła się już tradycja -mówił Jerzy Jurczak, przewodniczący jury konkursowego.
Spośród autorów prac, jury wyłoniło laureatów  w dwóch kateqoriach wiekowych: do 16 [at oraz powyżej 16 lat.
Laureaci konkursu fotograficznego Beskidy w kadrze zatrzymane:

kategoria do 16 lat:
1.    Dawid Młynarczyk (Ia1121 SP nr 18)
2.    Jakub Dominas (lat 12, SP nr 26)
3.    Natalia Rusin (lat 9)

wyróżnienia: Julita Matłosz (lat 11, SP nr 26), Mikołaj
Sitarz (lat 12, SP nr 26), Wojciech Widz (lat 131 SP
nr 26)

w kategorii powyżej 16 lat nagrody zdobyli:
1.    Jerzy Pająk (Bielsko-Biała)
2.    Jacek Honkisz (Bielsko-Biała)
3.    Sebastian Nikiel (Bielsko-Biała)

wyróżnienia: Ewa Szczerska (Meszna), Krzysztof
Wojtasiński i Przemysław Kliś (obaj z Bielska-Białej).

Wyróżnienie za liczny udział w konkursie fotograficznym otrzymały: Zespół Szkół Podstawowo- Gimnazjalny nr 1 w Bielsku-Białej i Szkoła Podstawowa nr 26 w Bielsku-Białej ..."

JacK
 Fragment artykułu z Magazynu Samarządowego