Spotkanie z p. Piątkowską-klasy 8

W nawiązaniu do obchodzonego Roku  Ireny Sendlerowej,  pani Piątkowska tym razem poruszyła poważny i trudny temat życia w okupowanej Warszawie, oraz pomocy i ratowania żydowskich dzieci wyprowadzanych z warszawskiego getta  przez jedną z osób należących do podziemnej organizacji Żegota – panią Irenę Sendler. Pani Irena oraz jedno z uratowanych dzieci Szymek Bauman są bohaterami książki pani Renaty Piątkowskiej „Wszystkie moje mamy”, której fragmenty czytała młodzieży lektorka pani Malwina Kożurno.

Zdjęcia i tekst: mgr Elżbieta Markiewicz

autor1 autor1 autor1