Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Więcej szczegółów tutaj

Prelekcja pod hasłem "Bezpiecznie zimą w górach i w mieście"

„Bezpiecznie zimą w górach i w mieście”

W dniu 09.02.2016r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie, na którym  funkcjonariusze Straży Miejskiej z Bielska – Białej p. Bożena Janczura i p. Grzegporz Krywult oraz ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR p. Marcin Striczek przeprowadzili prelekcję pod hasłem „Bezpiecznie zimą w górach i w mieście”. Głównym jej celem było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw grożących podczas zabaw zimą. Prowadzący przestrzegali uczniów przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne i zachęcali do korzystania ze sztucznych lodowisk. Ponadto zwracali uwagę na zagrożenie wynikające ze spadających sopli lodowych z dachów budynków, jak również przekonywali dzieci do uprawiania sportów zimowych pod opieką osób dorosłych. Uczniowie otrzymali od naszym gości broszury/ książeczki informacyjne na temat zasad bezpieczeństwa.

prelekcja prelekcja