Udział uczniów naszej szkoły w kampanii edukacyjnej „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci”

W ramach zajęć kampanii uczestniczyło  33 uczniów z  klas III b i III c. Pracowano indywidualnie i grupowo stosując metody: eksperyment, rozmowa, karty pracy i warsztaty.

Podczas zajęć z uczniami zrealizowano następujące cele:

1.     Wiedza na temat powietrza

2.     Świadomość zagrożenia zanieczyszczonym powietrzem

3.     Co to jest smog?

4.     Jak smog szkodzi zdrowiu?

5.     Jak walczyć ze smogiem?

6.     Jak dbać o siebie, gdy jest smog?

b_150_100_16777215_00_images_2017_2018_smog_monitoring_monitoring_smog.jpg

Przez okres zimy uczniowie monitorowali stan powietrza naszego miasta, dzielnicy i sąsiednich miast.

Odbyły się zajęcia warsztatowe w klasach:

smog_konkurs smog_konkurs smog_konkurs
smog_konkurs smog_konkurs

Uczniowie klasy 5 w ramach kampanii przygotowali prezentację o smogu dla swoich młodszych kolegów  z klas 3.

Zorganizowano konkurs plastyczny na pracę o smogu wykonaną w edytorze grafiki Paint.

Nagrodzone prace uczniów w powyższym konkursie.

prace_smog prace_smog prace_smog
prace_smog prace_smog

Organizatorki kampanii w szkole:

mgr Anna Myszka i mgr Bronisława Seremak-Kos, mgr Agata Mańczyk