Godzina kodowania 2017 w naszej szkole.

W dniach 4 - 10 grudnia 2017 roku uczniowie naszej szkoły w ramch zajęć z informatyki i zajęć komputerowych uczestniczyli w globalnej akcji zwanej Godziną Kodowania.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły kodowali, korzystając ze strony code.org,

Starsi uczniowie rozpoczęli zajęcia od zaprogramowania bohaterów Minecrafta. Następnie rozwiązywali wybrane przez siebie łamigłówki, czyli było Starwars, Flappy Code, Play Lab i wiele innych. Podczas wykonywania zadań wychowankowie tworzyli bardziej zaawansowane programy z użyciem pętli i warunków.

Uczniowie z klas 1-3  układali program z bloczków korzystając z Mystery Island, Kodable, CodeSpark.

Godzina Kodowania, a w jej ramach - godzinne łamigłówki i kursy, to znakomite "łagodne" wprowadzenie do informatyki. To znakomita baza dla dalszego kształcenia informatycznego.

Dlaczego kodowanie?Technologia stale zmienia sposób, w jaki poruszamy się po świecie, a uczniowie coraz częściej potrzebują nowych umiejętności, które pomogą im odnieść sukces w przyszłości. Wielu z nich będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Kodowanie to sposób na wzmocnienie pozycji młodych ludzi i rozwinięcia umiejętności, takich jak kreatywne i krytyczne myślenie. rozwiązywanie złożonych problemów oraz współpraca. Wszyscy młodzi ludzie powinni mieć możliwość pozyskania kompetencji potrzebnych do rozwoju i osiągnięcia sukcesu. Kodowanie to świetny sposób, aby pomóc im odejść od prostej interakcji z technologią - do jej tworzenia.

Więcej informacji o akcji na stronach: http://godzinakodowania.pl/ oraz http://hourofcode.com

Tekst i zdjęcia: mgr Anna Myszka

szkola szkola szkola