Konkurs 5x5 2017 etap I- przyroda

Pytania

etap I

Przyroda

1.   Który ptak zwyciężył w polskiej edycji Europejskich Dni  Ptaków 2016? Ile razy go widziano w Polsce w czasie akcji liczenia ptaków? Który ptak zajął II, a który III miejsce?

2.   Co to jest fitoremediacja? Wymień 5 przykładów roślin, które w tym procesie uczestniczą.

3.   Co to jest smog? Wyjaśnij dlaczego jest szkodliwy dla środowiska przyrodniczego i istot żywych?

4.    Do czego służy termoregulator? Dlaczego należy go zakładać w budynkach?

5.   Jak górale nazywają krokusy i dlaczego? Co wspólnego ma wypasanie owiec z krokusami?

Uwaga!

Skorzystaj z informatorów naszej biblioteki,

w których  znajdziesz odpowiedzi !

Kartki z odpowiedziami na powyższe pytania należy przynieść do biblioteki szkolnej

do  10  marca 2017 roku.

Powodzenia!