Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Więcej szczegółów tutaj

Międzynarodowy Konkurs Językowo-Plastyczny „Imagine J. K. Rowling”

 

Poniżej zamieszczamy regulamin międzynarodowego konkursu językowo-plastycznego „Imagine J. K. Rowling” organizowanego przez naszą szkołę. Gorąco zachęcamy do wzięcia w nim udziału wszystkich wielbicieli Harry'ego Pottera - i nie tylko! Prace zainspirowane twórczością brytyjskiej autorki J. K. Rowling należy dostarczyć do nauczycieli j. ang. lub plastyki do 26 kwietnia 2019 r. (można też przesłać je w formie elektronicznej na adres mailowy podany w regulaminie).
 
Życzymy powodzenia!
 
b_150_100_16777215_00_images_2018_2019_konkurs_rowling_imaginjkrlogo009.png
 
REGULAMIN MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU
Imagine J.K. Rowling
 
 
 
1. Międzynarodowy Konkurs Językowo-Plastyczny „Imagine J. K. Rowling” jest przeznaczony dla uczniów w wieku 6-15 lat. Jego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 26, ul. Złoty Potok 7, 43-300 Bielsko-Biała.
 
2. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów w wieku 6-10 lat i dla uczniów w wieku 11-15 lat. Prace muszą być opatrzone nazwiskami i wiekiem wszystkich uczniów, którzy nad nimi pracowali (na rewersie pracy lub na osobnej liście). Uczniowie tworzą plakaty zainspirowane twórczością J. K. Rowling, opatrując je anglojęzycznym tytułem dzieła, które stało się dla nich inspiracją (np. „Harry Potter and the Philosopher’s Stone”) oraz krótkim cytatem z tego dzieła w języku angielskim (może to być np. barwny opis miejsca lub postaci, interesujące zdanie lub zabawny fragment dialogu – cokolwiek uczeń uzna za godne wyróżnienia).
 
3. Prace mogą być wykonywane dowolną techniką i mogą być przesyłane do organizatora albo w formie fizycznej, albo elektronicznej. Organizator nie zwraca prac przesłanych na konkurs, a przesłanie pracy oznacza jednocześnie wyrażenie zgody na jej publikację w materiałach związanych z konkursem (galerie internetowe, strona internetowa organizatora konkursu, profil Imagine Competitions na facebooku, profil eTwinning organizatora itd.) oraz opatrzenie pracy danymi osobowymi wyróżnionych w ten sposób uczniów.
 
4. Autorzy najlepszych prac otrzymają dyplomy oraz nagrody książkowe, a zwycięskie i wyróżnione prace zostaną zaprezentowane w internetowej galerii powiązanej z konkursem.
 
5. Prace należy przesyłać do dnia 26 kwietnia 2019 r. na adres organizatora (patrz: punkt 1) lub drogą elektroniczną na adres This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. (pod ten adres mailowy można również przesyłać wszelkie zapytania dotyczące konkursu).
 
6. Terminarz konkursu:
 
- do 26 kwietnia 2019 r. – przyjmowanie prac konkursowych
 
- do 24 maja 2019 r. – ogłoszenie wyników konkursu
 
- do 7 czerwca 2019 r. – przesłanie zwycięzcom dyplomów i nagród.
 
7. Udział w konkursie jest bezpłatny.
 
8. Opiekunami konkursu są nauczyciele angliści zatrudnieni w placówce organizującej konkurs, czyli Szkole Podstawowej nr 26 w Bielsku -Białej: Katarzyna Puchalska i Bartłomiej Paszylk.