Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!  Więcej szczegółów tutaj

Konkurs 5x5 2016 etap V- plastyczny.


b_150_100_16777215_00_images_konkursbiblioteka2014_pocig.JPG

 

Pytania

etap V

plastyczny

 

1.W jakiej epoce miał miejsce rozkwit miniatury w malarstwie. Opisz środki wyrazu plastycznego: kompozycję, sposób oddania przestrzeni, światłocień, kolorystykę, emocje postaci... jakie najczęściej były stosowane.

2.Do jakiego mitu nawiązał Pieter Bruegel Starszy w swym słynnym obrazie ”Pejzaż z upadkiem Ikara”? Dokonaj analizy dzieła: -jaką techniką jest wykonany, - w jakich barwach, - w jaki sposób zostały przedstawione postacie?

3.Przedstaw twórczość Jana Marcina Szancera. Gdzie najczęściej można ją zobaczyć ?

4.Podaj datę powstania i charakterystyczne elementy stylu architektonicznego na jakim wzorowany jest kościół parafialny pw. Matki Bożej Pocieszenia w Straconce.

5. Wyjaśnij terminy plastyczne:

  • akwaforta,
  • drzeworyt 

Pytania do pobrania tutaj

UWAGA!

Skorzystaj z informatorów naszej biblioteki, w których znajdziesz odpowiedzi ! Kartki z odpowiedziami na powyższe pytania należy przynieść do biblioteki szkolnej 13 czerwca 2016 roku.